noProduktnummer: ncs
NC700S
Nyhet 2012!
NC700S er laget ut fra ett enkelt krav: en motorsykkel som det er gøy å kjøre, samtidig som den er brukervennlig og har en fornuftig pris. NC700S kombinerer en praktisk bruksmotorsykkel med kjøregleden av en naken motorsykkel.
Utviklingstemaet for NC700S var: “New Concept Fun Naked”. Allerede fra starten var kriteriene at NC700S måtte være en sykkel som det er moro å kjøre. Nøkkelen til dette er kjøreegenskaper, og NC700S tilbyr en direkte, intuitiv og tillitsvekkende kjøreopplevelse på alle nivåer av kjøreerfaring. Det lave setet gir god tilgjengelighet og motoren, som er fleksibel og sterk selv på lavt turtall, appellerer til alle slags motorsyklister. Resultatet er en maskin som er lett å bli vant med og gir kjøreglede til alle.
I tilleg til å være morsom måtte maskinen være enkel og allsidig I bruk. Kjøreposisjonen gir høy grad av kontroll og frihet. Det er også laget ett låsbart rom stort nok til å romme en hjelm, dette er en uvanlig men praktisk funksjon på en naken sykkel. NC700S er tilgjengelig med både Honda`s C-ABS og andre generasjon av Honda`s “Dual Clutch Transmission”, sistnevnte gir deg valget mellom manuell giring på styret eller automatisk girkasse.
I hjertet av NC700S står en helt nyutviklet motor. Den væskekjølte, “in-line” 2 sylindrede motoren på 670 cc er lett og kompakt med lavt tyngdepunkt. Den gir god kraft og moment ved lavt til middels turtall. I tillegg har den lave utslipp av klimagasser og en enestående drivstoffeffektivitet.
NC700S kombinerer slående, fremtidsrettet design med en morsom men økonomisk kjøreopplevelse, komplementert med fleksibilitet og enkel bruk som er viktig når en motorsykkel skal benyttes daglig. Dette er en maskin som tar deg tilbake til det grunnleggende ved å kjøre motorsykkel, nemlig mobilitet og glede.